5 z 9 ostatnich papieży zmarło w tym samym roku, w którym Walia wygrywała Puchar Sześciu Narodów

Zasiano Marzec 20, 2016 in Dziwactwa

papa

A podobno to oglądanie polskiej ligi piłki nożnej zabija.

Oglądając mecz rugby człowiek zastanawia się, co takiego zrobili ci ludzie z boiska, że ewolucja, pozbawiła ich podstawowych mechanizmów samozachowawczych. Dlaczego ciągle biegają, przepychają się, blokują, wpadają jeden na drugiego i uciekają, żeby tylko nie zostać powalonymi na ziemię, a gdy zostaną powaleni, to wstają i robią to samo od początku? Normalnie Benny Hill reżyserowany przez naćpanego Jamesa Camerona. Mimo to, mimo tego całego tarzania się, obijania i tak dalej, udaje się graczom wyjść z meczu w mniej więcej jednym kawałku – przynajmniej na tyle, na ile to możliwe, a i krążą plotki, że to trochę wstyd, jeśli zawodnik rugby zejdzie z boiska bez choćby sześciu siniaków lub rozbitego łuku brwiowego. Nie próbujcie tego w domu. Jakkolwiek niebezpieczne dla zwykłego śmiertelnika może wydawać się rugby, to najwięcej powodów do obaw mają ci, którzy obstawiają wygraną Burkina Faso w meczu przeciwko Walii, oraz papież. W przypadku tego ostatniego istnieje nawet żartobliwe przekonanie, że powinien modlić się żarliwiej, gdy Walia startuje w Pucharze Sześciu Narodów.

Owo przekonanie powstało, gdy ktoś zauważył, że wygrane Walii w Pucharze Sześciu Narodów, który stanowi swoiste mistrzostwa Europy w rugby, zbiegają się dziwnie często ze zgonami papieży. Początkowo traktowano to spostrzeżenie z przymrużeniem oka, ale w końcu przyszła pora, że ktoś na poważnie podszedł do tematu i z właściwą skrupulatnością dokonał obliczeń i porównań. Z owych wyliczeń i porównań faktycznie wynika, że papieże umierają niepokojąco często, gdy Walia wygrywa.

Puchar Sześciu Narodów rozgrywany jest od 1883 roku. Co prawda swoją dzisiejszą nazwę turniej nosi dopiero od 2005 roku, ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że od 1883 roku najwyższy urząd w Kościele Katolickim piastowało dziewięciu papieży. Pięciu z dziewięciu z nich zmarło w tym samym roku, w którym Walia wygrywała Puchar Sześciu Narodów. Żaden inny kraj nawet nie zbliżył się do tej liczby, ponieważ pozostali papieże albo żyją – tak jak Franciszek czy jego poprzednik, Benedykt XVI – albo mieli nieszczęście umrzeć, gdy wygrywała Szkocja (Leon XII) i Anglia (Pius X). Jest jeszcze jedna rzecz, która łączy śmierć wszystkich papieży po 1883 roku – wszyscy umierali w tym samym roku, w którym puchar wygrywała drużyna z kraju protestanckiego (pozostałe drużyny biorące udział w turnieju to: Włochy, Francja i Irlandia).

Na domiar wszystkiego im lepiej gra Walia, tym więcej papieży umiera. Tak jak w 1978 roku, gdy po bardzo dobrej grze Walia zdobyła trofeum, a ze światem żywych pożegnali się Jan Paweł I i Paweł VI. Podobna sytuacja może wydarzyć się ponownie, ponieważ urząd papieski nie jest wyłącznie domeną Kościoła Katolickiego. Koptyści oraz należący do prawosławnego patriarchatu aleksandryjskiego także mają swoich papieży. W 2012 roku zmarł papież Szenuda III. Niech Szanowni Czytelnicy zgadną, kto wówczas wygrał Puchar Sześciu Narodów.

Wszystkie powyższe informacje stanowią pewnego rodzaju wskazówkę zarówno dla bukmacherów, jak i wyznawców wspomnianych religii. Scientia potentia est – wiedza jest siłą. Czy to dlatego Benedykt XVI zrezygnował w 2013 roku, w tydzień po zdobyciu przez Walię Pucharu Sześciu Narodów, z urzędu i godności papieskiej?

Burkina_faso_rugby

I co, niedowiarki, nie wierzyliście, że Burkina Faso ma swoją reprezentację w rugby?


Bezużyteczne?W ogóleTrochęCzęściowoNiezupełniePrawieCałkowicie (75,00% bezużyteczności, tyle osób tak sądzi: 2)
Loading...


Komenatrze