Ciekawostki o narkotykach, których nie znałeś

Strona główna » Ciekawostki o narkotykach, których nie znałeś
Biały proszek na łyżeczce i strzykawka – koncepcja narkotyków.

W Internecie można znaleźć niemal każdy rodzaj informacji o narkotykach, od tego, jak rozpoznać narkomana po ogólne informacje o poszczególnych rodzajach narkotyków. Jednak niektóre fakty o narkotykach są znacznie ciekawsze od innych i być może nie słyszałeś ich wcześniej. Oto lista faktów o narkotykach, których możesz nie znać.

LSD jest produkowane z grzybów sporyszu.

Historia konopi sięga tysięcy lat wstecz. Pierwsze rośliny konopi zostały odkryte w jaskini w Wielkiej Brytanii i datowane są na 10 000 lat p.n.e. Były one prawdopodobnie uprawiane dla ich włókna, które było wykorzystywane do produkcji odzieży. Jednak tak naprawdę nie wiemy, dlaczego te rośliny były uprawiane, a nie inne. Pierwsze pisemne wzmianki o konopiach pochodzą z 2900 roku p.n.e. Mówi się, że chiński cesarz Shen Nung odkrył, że można używać konopi do celów leczniczych. Roślina konopi została sprowadzona do Ameryki Północnej w 1600 roku przez Brytyjczyków, którzy używali jej do produkcji konopi, czyli włókien, które mogą być wykorzystywane w takich produktach jak papier, tkaniny i liny.

Żydowskie kapłaństwo nie pozwala na używanie grzybów

LSD to skrót od dietyloamidu kwasu lizergowego, narkotyku, który został zsyntetyzowany w 1938 roku przez Alberta Hofmanna w Szwajcarii. Hofmann odkrył psychodeliczne działanie narkotyku w 1943 roku, kiedy przypadkowo go połknął. W latach 50. XX wieku LSD było stosowane jako lek leczniczy w psychoterapii. Stało się jednak związane z ruchem kontrkulturowym w latach 60-tych, kiedy to było używane w celach rekreacyjnych. LSD jest wytwarzane ze sporyszu, grzyba, który rośnie na życie. Ergot jest trujący dla ludzi, a spożywanie go może powodować wrzody i pęcherze na skórze, które są znane jako Ogień Świętego Antoniego. Psychodeliczne efekty LSD pochodzą z faktu, że jest chemicznie podobny do serotoniny.

Konopie były używane jako broń przez Brytyjczyków przeciwko Hunom

Grzyb sporysz jest również źródłem psychodelicznego leku psilocybiny, który znajduje się w niektórych rodzajach grzybów. Grzyby były używane do celów religijnych w wielu kulturach. W niektórych kulturach, jak np. u Mazateców w Meksyku, grzyby są wykorzystywane w obrzędach szamańskich. Kapłaństwo żydowskie również zakazuje używania grzybów. W latach 50. i 60. psilocybina była wykorzystywana w badaniach psychologicznych. Stała się jednak również popularnym narkotykiem rekreacyjnym.

Wszystkie narkotyki są nielegalne w Singapurze, włączając kofeinę i nikotynę

Słowo „konopie” jest używane do opisania dwóch różnych rodzajów roślin – konopi i indyjskich. Konopie są używane do produkcji włókien tekstylnych i do wyrobu papieru, natomiast konopie są używane do celów leczniczych i rekreacyjnych. W IX wieku Brytyjczycy używali konopi przeciwko swoim wrogom, Hunom. Hunowie byli koczowniczym ludem ze stepów, który wielokrotnie najeżdżał Europę Zachodnią. Chcąc powstrzymać Hunów, Brytyjczycy uprawiali konopie na dużych polach. Z konopi budowali również statki i pokrywali pokłady konopnymi linami, aby uniemożliwić Hunom wejście na pokład.

W Ameryce próbowano uczynić kokainę lekiem zatwierdzonym przez FDA

Używanie lub posiadanie jakichkolwiek narkotyków jest nielegalne w Singapurze. Obejmuje to kofeinę, nikotynę, a nawet syrop na kaszel, który zawiera kodeinę. Każdy, kto zostanie przyłapany na łamaniu prawa, może zostać ukarany grzywną lub więzieniem. Jeśli jest to osoba, która popełniła przestępstwo po raz pierwszy, może zostać objęta nadzorem kuratora. Narkomania jest problemem w Singapurze od lat 60-tych, kiedy to heroina została wprowadzona z Tajlandii i Filipin. Były też problemy z używaniem marihuany i opium. W latach 80. i 90. pojawiły się problemy z nadużywaniem ketaminy i innych narkotyków syntetycznych.

Możesz nie wchłonąć wszystkich kalorii, które spożywasz będąc na ecstasy

Kokaina jest silnie uzależniającym narkotykiem stymulującym, wytwarzanym z liści rośliny koki. Po raz pierwszy została użyta w medycynie jako środek miejscowo znieczulający. Pod koniec XIX wieku stosowano ją również w leczeniu różnych schorzeń, takich jak astma, zaburzenia nastroju i choroby psychiczne. W XX wieku jego zastosowanie zostało ograniczone do leczenia infekcji nosa i ucha. W XX wieku próbowano uczynić z kokainy lek zatwierdzony przez FDA. Nigdy jednak do tego nie doszło ze względu na rosnące nadużywanie narkotyku.

Aktywny składnik magicznych grzybków może mieć potencjał terapeutyczny, kiedy jest prawidłowo używany

Ecstasy jest syntetycznym, psychoaktywnym narkotykiem, który zazwyczaj przyjmuje się w formie tabletek. Ecstasy jest również nazywane MDMA (metylenodioksymetamfetamina), E, XTC lub Molly. Chociaż ecstasy jest popularnym narkotykiem rekreacyjnym, wiele osób przyjmuje go również w celach terapeutycznych. W ustawieniach terapeutycznych ecstasy jest często używany do leczenia osób z zespołem stresu pourazowego, lęku i innych problemów zdrowia psychicznego. Jednak kalorie w żywności nie są w pełni wchłaniane i metabolizowane podczas zażywania ecstasy. Oznacza to, że możesz nie wchłonąć wszystkich kalorii, które spożywasz, gdy jesteś na leku.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany