Czy zakaz przytulania drzew w Chinach to prawda?

Dziecko przytula drzewo w lesie. W Państwie Środka mogłoby zostać ukarane ze względu na zakaz przytulania drzew w Chinach.

Chiny to kraj o tak dużym naturalnym pięknie, a ludzie kochają matkę naturę. Jednak są też tacy, którzy przesadzają z miłością. W Chinach istnieje zakaz przytulania się do drzew, ponieważ jest to postrzegane jako akt buntu wobec rządu i jego rządów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o chińskim zakazie przytulania się do drzew i czy jest to prawda! 

Od kiedy obowiązuje zakaz przytulania drzew w Chinach?

Przytulanie drzew zostało pierwotnie zakazane w 2005 roku przez Departament Leśnictwa miasta Wuhan, które jest stolicą prowincji Hubei w środkowych Chinach. Zasada „nieprzytulania” miała na celu uniknięcie ryzyka pożaru. Jednak w ostatnich latach reguła została przyjęta przez wiele innych miast. Osoby, które złamią zasadę, otrzymają ostrzeżenie i mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 100 juanów (15 dolarów), jeśli nadal będą przytulać się do drzew

Dlaczego przytulanie się do drzew jest zakazane w Chinach?

Zasada unikania pożarów jest zrozumiała, ale musi być o wiele więcej powodów, dla których rząd zakazuje przytulania się do drzew. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

  • Symbolika – Niektórzy postrzegają przytulanie drzew jako sposób wyrażania przez ludzi swoich obaw dotyczących kwestii środowiskowych. Politycznie przytulanie drzew było używane jako symbol oporu w wielu krajach, w tym w Chinach, USA i Australii.
  • Nieposłuszeństwo – przytulanie drzewa jest oznaką nieposłuszeństwa i protestu.
  • Powody religijne – niektóre religie, takie jak buddyzm, taoizm i hinduizm, wymagają od swoich wyznawców przytulania się do drzew.
  • Zdrowie psychiczne – są nawet tacy, którzy uważają, że przytulanie drzew może pomóc ludziom cierpiącym na choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, lęki i depresja

Jakie są kary za przytulanie się do drzew w Chinach?

Kary za przytulanie się do drzewa mogą być różne w każdym mieście. Niektóre miasta grożą wycięciem drzew i nałożeniem grzywny, podczas gdy inne dadzą ostrzeżenie i nałożą grzywnę w wysokości 100 juanów (15 dolarów). Niektóre z nich konfiskują rzeczy i zabierają na posterunek policji.

Nie tylko miasta zakazują przytulania się do drzew. Niektóre szkoły w kraju również ostrzegły swoich uczniów przed przytulaniem drzew ze względu na obawy dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, jest to świetna okazja do odwiedzenia Chin i zobaczenia piękna ich natury. Kiedy przytulasz się do drzewa, upewnij się, że robisz to w miejscu, gdzie jest to dozwolone, w przeciwnym razie możesz spotkać się z karą!

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany