Kilka ciekawych faktów o seksie, których prawdopodobnie nie znałeś

Strona główna » Kilka ciekawych faktów o seksie, których prawdopodobnie nie znałeś
Poznaj ciekawostki o seksie! Na zdjęciu młoda szczęśliwa para w łóżku.

Seks to temat, o którym ludzie raczej nie mówią otwarcie. Większość z nas uczy się o seksie od naszych rodziców, przyjaciół, partnerów lub czytając książki i badania. Jednak jest wiele innych rzeczy, których nie wiemy o seksie, dopóki nie jesteśmy starsi i mądrzejsi. Czytanie tego artykułu pomoże ci odkryć kilka niesamowitych faktów na temat seksu, których prawdopodobnie nie wiedziałeś!

Mężczyźni mają więcej fantazji seksualnych niż kobiety

Istnieją dwa rodzaje fantazji seksualnych: ogólne i seksualne. Fantazje ogólne to te, które nie są związane z seksem i spełnianiem życzeń, natomiast fantazje seksualne to te, które dotyczą seksu i czynności seksualnych. Fantazje ogólne są częstsze u kobiet niż u mężczyzn, natomiast fantazje seksualne są częstsze u mężczyzn niż u kobiet. W kilku badaniach stwierdzono, że kobiety mają więcej fantazji ogólnych niż mężczyźni, natomiast mężczyźni mają więcej fantazji seksualnych niż kobiety.

Kobiety mogą mieć orgazm z lub bez kulminacji

Orgazm i wytrysk to dwa odrębne procesy, które zachodzą podczas stosunku seksualnego. Podczas gdy wytrysk jest niezbędny dla męskiej reprodukcji, orgazm jest przyjemnym uczuciem w ciele. Większość kobiet może doświadczyć orgazmu bez kulminacji, ale nie wszystkie kobiety mogą doświadczyć orgazmu podczas stosunku seksualnego. Dla większości kobiet podniecenie seksualne i orgazm nie są automatyczne; niektóre kobiety muszą nauczyć się, jak osiągnąć orgazm podczas stosunku.

Przeciętny mężczyzna ma 10-12 ml spermy

Ilość spermy, którą przeciętny mężczyzna produkuje jednorazowo, wynosi od 10 do 12 ml. Jest to znacznie mniej, niż może się wydawać przeciętnej osobie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość błędnych informacji, które są tam dostępne. Ilość spermy produkowanej na jeden wytrysk może się różnić w zależności od mężczyzny w oparciu o ich dietę i zdrowie, jak często uprawiają seks i czy zdiagnozowano u nich jakieś choroby.

Kobiety osiągają orgazm podczas dłuższej sesji seksualnej

W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że kobiety częściej niż mężczyźni osiągają orgazm podczas dłuższej sesji seksualnej. Naukowcy stwierdzili, że kobiety częściej osiągają orgazm podczas sesji seksualnych, które trwają dłużej niż 15 minut. Z drugiej strony, mężczyźni są bardziej skłonni do orgazmu podczas sesji seksualnych, które trwają krócej niż 10 minut.

Średnia długość erekcji u dorosłego mężczyzny wynosi 13 centymetrów

Długość erekcji może się różnić w zależności od osoby. Badania wykazały, że średnia długość erekcji u dorosłego mężczyzny wynosi 13 centymetrów. Dla młodych dorosłych mężczyzn średnia długość erekcji wynosi 10-12 centymetrów. Długość erekcji może się skrócić z wiekiem, podobnie jak ilość krwi, która napływa do penisa.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany